Vajinismus Tedavisinde Bayan Psikolog

05
Haz
2014
Posted by: udalan  /   Category: vajinismus tedavisi   /   Yorum yapılmamış

Vajinismus Tedavisinde Bayan Psikolog

psikoterapi-vajinismusVajinismus problemi yaşayan kadınlarda en çok rastlanan durumlardan biri “yaşadıkları problemi kimseye anlatamama” durumudur. Çünkü henüz çiftlerin birbirleriyle dahi rahatlıkla yüzleşemedikleri cinsellik konularıyla ilgili konuşmak, yaşanılan sıkıntıyı bir başkasıyla paylaşmak gerçekten zordur.

İşte bu noktada bir çözüm arayışına girildiğinde yardım alacakları uzmanın bayan psikolog olup olmaması konuları gündeme gelir. Vajinismus tedavisi sürecinde uzmanın cinsiyeti aslında çok da önemli değildir. Burada asıl önemli olan nokta uzmanın bayan psikolog olup olmasından ziyade, psikoterapi sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasıdır.

Ancak genel yapısı itibariyle vajinismusun psikoterapi sürecinde çoğu zaman kadınlar, karşılarında cinsellik ve bunun gibi tüm mahrem konuları rahatlıkla konuşabilecekleri bayan psikologlar olmasını tercih edebilmektedirler. Belki bu düşünce ile hemcinsleri olan bayan psikologlar tarafından daha rahat anlaşılabileceklerini düşünebilmektedirler.

Ancak önemli olan şey bu süreçte, kişilerin erkek psikolog veya bayan psikolog fark etmeksizin; kendilerini en rahat şekilde ifade edebilecekleri, güvenebilecekleri, aktarımda bulunabilecekleri, kısacası birlikte yol arkadaşlığı yapabilecekleri bir psikolog seçmeleri onlar açısından en uygun çözüm olacaktır.

Author Avatar

About the Author

Yorum yapılmamış