Vajinismus Tedavisinde Kesin Çözüm

26
May
2014
Posted by: udalan  /   Category: vajinismus tedavisi   /   Yorum yapılmamış

Vajinismus Tedavisinde Kesin Çözüm

vajinismusVajinismus her gruptan, her sosyo-ekonomik seviyeden kadında görülebilen bir problemdir. Tedavi sürecindeki en önemli adım doğru bir tedaviye başlayabilmektir. Kişiler bazen çekindikleri için, bazen ise bu problemi kendi kendine çözmeye çalıştıkları için tedaviye başlamakta zaman kaybederler. Geçen her süre ümitlerini biraz daha kırar, gerginliği ve stresi daha fazla arttırarak problemin çözülebileceğine olan inancı düşürür. Geçen zaman eşin de gerginliğine ve çift arasındaki problemlerin artmasına da sebep olur ve çözülmesi gereken sorunlar biraz daha artar.

Vajinismus tedavisinde terapi sürecine ne kadar erken başlanırsa, problemin çözümü de o kadar hızlı ve kolay olur. Fakat durum ne olursa olsun vajinismus kesinlikle tedavisi olan bir problemdir.

Evliliğinin dördüncü, beşinci yılındaki danışanlarımız da, daha yeni bu problem ile yüzleşmiş danışanlarımız da düzenli bir terapi süreci, seanslara düzenli devam etme ve yönergelere uyma ile bu problemden tamamen kurtuldular.

Unutmayın, vajinismus kesinlikle çözülebilen bir problemdir, zaman kaybetmeden siz de bu problemden kurtulmak için harekete geçin.

 

 

Author Avatar

About the Author

Yorum yapılmamış